Două medalii de argint pentru C.S.Ș. Târgoviște la puternicul turneu internațional de lupte de la Cluj-Napoca
 
Sportivii de la CSȘ Târgoviște au avut o evoluție foarte bună la cea de-a IX-a ediție a Turneului Internațional U15 Wrestling Challenge „Ioan Mureșan & Valeriu Bularca”, desfășurat în Sala Sporturilor „Horia Demian” din Cluj-Napoca.
 
Cele mai importante rezultate au fost obținute de Radu Elisa, care a cucerit medalia de argint la categoria 54 kg, și de Barbu Maria, vicecampioană la categoria 62 kg. Cele două sportive au demonstrat ambiție și determinare, reușind să urce pe a doua treaptă a podiumului într-o competiție cu participare internațională.
 
Din lotul CSȘ Târgoviște au mai făcut parte David Casiana (50 kg) și Mușescu Filip (57 kg), care au avut ocazia să își măsoare forțele cu adversari valoroși și să acumuleze experiență importantă la nivel internațional.
 
Sportivii târgovișteni au fost coordonați la competiția de la Cluj-Napoca de antrenoarea Filip Georgiana, iar performanțele obținute reflectă munca, seriozitatea și pregătirea desfășurate în cadrul clubului, sub îndrumarea antrenorilor Filip Georgiana și Filip Marin.
 
Felicitări sportivilor și staff-ului tehnic pentru aceste rezultate care reconfirmă valoarea și tradiția luptei târgoviștene la nivel juvenil!